VII. celorepublikový sraz a soutěž parních stříkaček – Kvítkovice 2019

V sobotu 15.června se ve východomoravských Kvítkovicích uskutečnil již VII. celorepublikový sraz a soutěž parních stříkaček, kam jsme se s naší kráskou také vydali. Součástí srazu byly oslavy 125. let od založení SDH Kvítkovice.

Na dlouhou cestu jsme vyrazili již v pátek. Po příjezdu jsme byli ubytováni do hotelu Baťov v Otrokovicích, kde se celá akce odehrávala. Soutěže se zúčastnilo 11 funkčních parních stříkaček z celé republiky, například Roztoky u Jilemnice, Semily, Uherský Brod, Netolice, Svojanov, Bořitov a mnoho dalších. Při nástupu jsme dostali upomínkovou stuhu na náš prapor. Po nástupu byla zahájena první soutěž, a to roztápění na čas. V této soutěži jsme byli úspěšnější, než všechny ostatní sbory a suverénně jsme ji vyhráli. Druhou soutěží bylo srážení cílů – plastových lahví. Tato soutěž pro nás byla nejméně úspěšná, ale vybojovali jsme krásné 4.místo. Další soutěží bylo naplnění sudu přes terč. Sud zvládl nejlépe sbor z Netolic a my jsme byli hned v závěsu za nimi na 2.místě. Poslední soutěží bylo „Kdo dostříkne dál“. V této soutěži jsme byli 3., a tak jsme doplnili naši sbírku a na této soutěži jsme posbírali všechna místa – 1.- 4.

Po jednotlivých soutěžích následovaly připravené ukázky, například štafeta dvojic mladých hasičů a další. Na závěr celého dne byla vytvořena fontána. Na vyhlášení jsme posbírali celkově 4 poháry – 3 za jednotlivé soutěže a jeden za 2. místo v celkovém umístění.

Po celý den panovalo až moc slunečné počasí, ale i tak se soutěž vydařila.

Děkujeme pořadatelům za krásně strávený víkend a těšíme se na další sraz.

 

Závěrečný sraz hry PLAMEN 2018/2019

V sobotu 18. května se v Malém Boru uskutečnil závěrečný sraz hry Plamen 2018/2019. Naši mladí hasiči vyrazili na soutěž ve dvou družstvech – mladší a starší.

Soutěžilo se v požárním útoku, štafetě 4 x 60, štafetě dvojic a útoku CTIF.

Mladší družstvo se umístilo na 14. místě a starší družstvo na 15. místě.

V soutěži PO očima dětí se umístil Matěj Janda na krásném 3.místě.

Dětem se akce líbila a děkujeme pořadatelům za krásně strávenou sobotu.

Zimní sraz mladých hasičů v Kašperských Horách 2019

V sobotu 23. února se v Kašperských Horách uskutečnil XXII. zimní sraz mladých hasičů. Z našich mladých hasičů a hasiček vznikly 3 týmy. Jedno družstvo mladších po 5 členech a dvě družstva starších, také po 5 členech.

Soutěžilo se v mnoha disciplínách, které byly známé již z předchozích ročníků, jako například: vázání uzlů, dopravní značky, šplh, topografické značky, střelba na koš, metaná a naše nejoblíbenější disciplína – oblékání hasiče.

V této disciplíně se umístila dvě naše družstva. Mladším i staršímu týmu B patřilo úžasné třetí místo. Nutno ale dodat, že rozdíly u starších družstvech byly opravdu minimální.

Celkové umístění našich družstev je následující: STARŠÍ: Klatovy A celkově na 6. místě, Klatovy B na 30. místě – obojí z celkového počtu 39 týmů. MLADŠÍ: celkově na 17. místě z celkového počtu 23 týmů.

V soutěži jednotlivců se umístil za starší chlapce Matěj Homolka na krásném 2. místě.

Dětem se akce líbila a děkujeme pořadatelům za krásné strávenou sobotu.