XXI. zimní sraz mladých hasičů

V sobotu 3. března se v Sušici uskutečnil XXI. zimní sraz mladých hasičů. Naše mladé hasičky a mladí hasiči na akci vyrazili v hojném počtu, proto jsme mohli dát dohromady 4 soutěžní družstva. Soutěžila dvě družstva starších a dvě družstva mladších hasičů.

Soutěžilo se v mnoha disciplínách jako například: lezení po žebřinách, šplh, topografické značky, dopravní značky, metaná, střelba na koš, střelba na bránu hokejkou a mnoha dalších. Starší družstva ještě navíc soutěžila v oblékání hasiče na čas.

Právě oblékání hasiče náš tým starších Klatovy B vyhrál, Klatovy A skončili v oblékání nakonec na sedmém místě.

Celkové umístění našich družstev je následující: STARŠÍ: Klatovy A celkově na 20. místě, Klatovy B na 28. místě – obojí z celkového počtu 34 týmů. MLADŠÍ: Klatovy A na 20. místě a Klatovy B na 15. místě z celkového počtu 26 týmů.

Dětem se akce líbila, děkujeme pořadatelům za krásně strávenou sobotu.

Požár kotle

V úterý 27. února jsme byli kolem půl šesté ráno vysláni na požár plynového kotle v ulici Franty Šumavského v Klatovech. Naštěstí se jednalo jen o zahoření elektroinstalace kotle, přičemž došlo k silnému zakouření objektu. Po odvětrání jsme byli vysláni zpět na základnu.

PŘEDÁNÍ NOVÉHO VOZU

V pátek 23. února byl našemu sboru slavnostně předán nový zásahový automobil. Jedná se o technický dopravní automobil s označením DA-L1T. Je na podvozku tovární značky Citroen řady Jumper a dodala ho pro náš sbor klatovská firma AUTO NEJDL. Přestože náš sbor má 144 let starou historii, je to pro něj druhé zbrusu nové auto. Předání se zúčastnili představitelé Města Klatovy v čele s panem starostou panem Mgr. Rudolfem Salvetrem. Za HZS plzeňského kraje to byli pan brigádní generál Ing. František Pavlas a pan plk. Ing. Aleš Bucifal. Z okolních sborů pozvání přijali zástupci SDH Luby, SDH Točník a SDH z jihočeských Netolic. Z předání přinášíme několik fotografií, které pořídil náš kamarád právě z Netolic, pan Václav Hošna. Tímto Vaškovi děkujeme za nádherné snímky.