POŽÁR ZEMĚDĚLSKÉHO OBJEKTU-PLÁNICE

Dne 19.5. v 18:29 naše jednotka vyjela na požár zemědělského objektu do obce Plánice. Jednotka byla povolána s dopravním automobilem Citroen Jumper na čerpací stanoviště k nedalekému rybníku aby pomohla dalším jednotkám doplňovat vodu do cisteren pomocí motorového čerpadla.  Po domluvě s velitelem zásahu a cca 10 hodinách se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

Zasahující jednotky:

HZS Klatovy, HZS Nepomuk, (HZS Plzeň-Košutka VD)

JSDH Plánice, Myslív, Nalžovské Hory, Pačejov, Kolinec, Klatovy, Kvasetice, Číhaň, Velenovy.

 

Poděkování

V současné době si mohli obyvatelé Klatov a přilehlých obcí povšimnout, že naše jednotka provádí desinfekci veřejných prostranství města (laviček, zastávek a dětských hřišť).
Touto cestou chceme poděkovat občanům za shovívavost a toleranci.

 

 

Velké poděkování patří paní Kateřině Vágnerové a učitelům z Klatov,
díky nímž naše jednotka získala ochranné štíty.
DĚKUJEME!

 

Velké poděkování patří kapele TRAUTENBERK, od které naše jednotka obdržela roušky.
Himlhergotdonrvetr DĚKUJEME!

POŽÁR DRŮBEŽÁRNY

Dne 14.4. v 10:07 naše jednotka vyrazila na požár drůbežárny do obce Otín. Už při cestě k zásahu jsme věděli že tento zásah bude náročný pro všechny zasahující jednotky. Na místě zásahu naše jednotka prováděla hašení z venkovního prostoru dvěma proudy. Po částečném uhašení a rozebrání některých částí budovy jsme po domluvě s velitelem zásahu vyčkali na místě do druhého dne společně s JSDH Luby. Prováděli jsme dohled a dohašování skrytých ohnisek na požářišti až do jeho předání.

Zasahující jednotky: HZS KLATOVY, JSDH KLATOVY, JSDH LUBY, JSDH MĚČÍN, JSDH PŘEDSLAV, JSDH ŠVIHOV, JSDH OTÍN.