požár sklepních prostor

Dne 4. 1. 2020 byl naší jednotce vyhlášen poplach na požár výškové budovy ve Vídeňské ulici. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že se jedná o požár sklepní koje a o celé zakouření domu. Po domluvě s Velitelem Zásahu si někteří členové vzali dýchací přístroj a šly do sklepních prostor uzavřít hlavní přívod plynu. Poté naše jednotka zůstala na příkaz Velitele Zásahu na místě, dohled do 5. 1. 2020 1:00 hod. Po ukončení dohledu se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

PF 2020

Krásné prožití Vánočních svátků a rok 2020 prožitý ve zdraví a plný štěstí, lásky a spokojenosti Vám přeje Sbor dobrovolných hasičů Klatovy.

 

Podzimní sraz hry Plamen 2019/20 – Žihobce

V sobotu 19. října 2019 se naši mladí hasiči zúčastnili podzimního srazu hry Plamen v Žihobcích. Na soutěž vyrazili rozděleni do čtyř hlídek – dvě hlídky mladších a dvě hlídky starších. Soutěžilo se ve štafetě CTIF a běhu požárních hlídek, ve kterém děti plnily například tyto úkoly – střelbu, topografii, azimut, zorientování mapy, uzlování, zdravovědu, požární ochranu a překonání vodorovného lana.

Naše družstva se umístila na krásných místech – STARŠÍ na 16. místě a MLADŠÍ na 5. místě.