150 let SDH Přeštice

V sobotu 16. září proběhla na přeštickém náměstí velkolepá oslava ke 150. výročí založení tamějšího sboru dobrovolných hasičů. Tento sbor je nejstarším sborem dobrovolných hasičů v Plzeňském kraji. Celé odpoledne probíhaly na náměstí úkázky spojené s hasičskou činností. Své zde předvedlli mimojiné mladí hasiči z Kralovic, SDH Blovice provedl ukázku vyproštění zraněné osoby z havarovaného auta, místní jednotka ukázala hašení automobilu a mnoho dalších. My jsme ukázali naši parní stříkačku, kdy jsme provedli hašení hořícího domku. Na náměstí bylo vytvaveno velké množství techniky. Celé odpoledne odmoderovala tisková mluvčí plzeňských hasičů, Mgr. Pavla Jakoubková.

 

Nábřeží paromilů v Hradci Králové

Poslední srpnovou sobotu se v Hradci Králové uskutečnilo setkání příznivců parních strojů a všeho, co má s párou něco společného. K vidění bylo mnho exponátů, a to od miniaturních hraček až po skutečné parní stroje, které se v minulém a i v předminulém století používaly k práci.

 

 

XIV. evropské a XVII. krajské závody historických stříkaček

V sobotu 12. srpna se v polském Gluchowu odehrály závody historických stříkaček taženými koňmi. My jsme se na akci vypravili již v pátek. Tak jako každý rok jsme z naší parní stříkačkou provedli ukázku, co umí. Samozřejmě, že nechyběli ani naši kamarádi z Roztoků u Jilemnice, kteří si s sebou přivezli také jejich parní krasavici.